Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Szybki Restart Serwera, Przy Włączonym Serwerze + Łączenie Komend.


NlSMO

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.

Zdarza się, no i jest wygodniej, gdy edytujecie serwer, gdy jest on włączony.

Żeby nie rebootować, można połączyć komendy ./stop+/etc/rc.d/netif restart/+./start

Jest na to bardzo prosty sposób.

Pkt. 1

Żeby przy włączonym serwerze:

  1. Zatrzymać go;
  2. Odświeżyć bazę danych;
  3. Uruchomić go;

Wpisujemy

./stop && /etc/rc.d/netif restart && ./start

I serwer robi czynności wymienione powyżej.

Pkt. 2

Łączenie komend.

Możemy połączyć dwie komendy znakami &&

np:

./stop && logout - zatrzymuje serwer i wylogowuje nas

cd /usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong lub english/quest && sh make - wchodzi do bazy danych i odświeża questy.

Można w ten sposób połączyć komendy.

Oto skrypt, który możemy zapisać pod nazwą "wznów". Zamieszczone przez GaryOak

#!/bin/sh
./stop
/etc/rc.d/netif restart
./start

Uwagi: Ta technika nie nadaje się na serwery dedykowane. Dlaczego ?

Komenda /etc/rc.d/netif restart powoduje całkowity brak dostępu do portu 22 czyli SSH i nie będziesz mógł zarządzać serwerem.

Zamieszczone przez Kejsi i xXAsparteXx

Ale łączenie komend nie psuje serwera, to wyżej odnosi się tylko do komendy na odświeżenie serwera.

Na serwery dedykowane pomoże tylko reboot.

Nie znalazłem tego w spisie, więc napisałem.

Pozdrawiam NlSM0

Opublikowano

@NISMO

Widzę że coraz więcej tutków ; > Znów będziesz startował na kida ?

 

@TOP

Przyda się tut. Wiele osób nie wie jak łączyc komendy. Ja jednak wole zrebootować serwer. 100% pewności.

Opublikowano

Dodany skrypt.

Pozdrawiam NlSM0 :)

@G33K

Nie jestem pewien.

Muszę się jeszcze trochę nauczyć.

Być może mi się uda :)

Na razie tworzę serwer na swoim komputerze.

Opublikowano

leci +

nigdy nie interesowalem sie co znaczy && ale juz wiem dzieki tobie

ale i tak wole skrypty robic xD do takich rzeczy

 

;Script by ziuto
;Source-code Autoit v3
$User = InputBox("Twoj nick", "Podaj swoj nick", "tu go wpisz")
If $User = "ziuto" Then
$gui = GUICreate("User " & $User, 175, 100, -1, -1, 0x00080000)
$button_lubie_cie = GUICtrlCreateButton("Sam sie lubie", 50, 10)
$button_dam_ci_5_gwiazdek = GUICtrlCreateButton("Dam sobie 5 gwiazdek", 30, 40)
ElseIf $User <> "ziuto" Then
MsgBox(0, "Powitanie", "Siema " & $User)
$gui = GUICreate("User " & $User, 175, 100, -1, -1, 0x00080000)
$button_lubie_cie = GUICtrlCreateButton("Lubie cie ziuto", 47, 10)
$button_dam_ci_5_gwiazdek = GUICtrlCreateButton("Dam ci 5 gwiazdek ziuto", 25, 40)
EndIf
GUISetState(@SW_SHOW, $gui)
While $User = "ziuto"
$msg = GUIGetMsg()
Select
Case $msg = -3
ExitLoop
Case $msg = $button_lubie_cie
MsgBox(0, "Lubie sie", "Sam sie lubie :o")
Case $msg = $button_dam_ci_5_gwiazdek
MsgBox(0, "Dam sobie 5 gwiadek", "Ze bym to ja mogl sam sobie dac")
EndSelect
WEnd
While $User <> "ziuto"
$msg = GUIGetMsg()
Select
Case $msg = -3
ExitLoop
Case $msg = $button_lubie_cie
MsgBox(0, "Lubie cie", "A za co ?")
InputBox("A za co ?", "Za co mnie lubisz ?", "???")
MsgBox(0, "Za to", "Aha" & @CRLF & "Dobrze to wiedziec xD" & @CRLF & "Nq")
ShellExecute("http://www.mpcforum.pl/")
ExitLoop
Case $msg = $button_dam_ci_5_gwiazdek
ShellExecute("http://www.mpcforum.pl/user/259390-ziuto/")
EndSelect
WEnd


Opublikowano

@UP

W skrypty po prawdzie, nigdy się nie bawiłem.

Ale tak popatrzałem na forum i BUM, łączenie && działa :)

Opublikowano

Na dedykach komenda /etc/rc.dnetif restart powoduje całkowity brak dostępu do portu 22 czyli SSH i nie będziesz mógł zarządzać serwerem. Instalowanie systemu fizycznie na dysku twardym różni się od tego w emulatorach.

Opublikowano

Serwer można wyłączać też w inny sposób. Nie odpowiadam za szkody powstałe w wyniku używania tego poradnika, takie jak: bugowanie serwera, uszkodzenia SQL.

1. Gdy serwer działa wpisujemy "top"

2. Wyświetli Nam się lista procesów

3. Szukamy procesów które w nazwie mają game oraz auth i spisujemy sobie ich PID

4. Wpisujemy q i tym samym wychodzimy z TOP.

5. Wpisujemy kill PID, które sobie zapisaliśmy.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Jeżeli odnosi się to do łączenia komend, to dziękuje.

Ja tutaj napisałem, jak można połączyć komendy no i jak go szybko zrestartować ;)

Opublikowano

na wszystko sa komendy :))

 

sa 2 wyjatki Edytowanie dropu z mobow,i sklepow

 

na reszte sa komendy

 

Ps Asparte widze ladnie zaczynasz oagarniac dedyka :)

^^ Kliknij tutaj w dól ^^



"Narodowiec, nie nazista. Prawdziwy Polak - nacjonalista! Czołem!"


CaM


Opublikowano

Po 1:

/etc/rc.d/netif restart ta komenda blokuje port 22 i wylancza dedyka.

Po 2:

Jak chcecie wylonczyc baze to tak:

/usr/local/etc/rc.d/mysql-server stop

 

I prosze nie robcie już takich beznadziejnych tutów.Bo to tylko

Swiadczy o Tym Ze nic nie wiecie.I Pamietajcie Zresetowanie dedyka nic

nie daje.Dedyka Się tylko raz resetuje przy zmianie Jadra systemu(Przy

Konfiguracji firewalla)

Opublikowano

A o czym ja pisze ?!

Że nie można użyć /etc/rc.d/netif restart

A dedyka można zrestartować ./stop && reboot (o ile jest włączony)

Opublikowano

UP@ komenda /etc/rc.d/netif restart wyłącza port 22 dedyka i nie da się wbić już do niego.Wymyśl coś co nie zepsuje dedyka

 

 

 

PS@I DEDYKA NIGDY SIĘ NIE REBOOTUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nauczcie się -_-.Dedyk ma inną komendę niż reboot czyli shutdown -r now

2ivh0ly.jpg

 

Opublikowano

naprawde moze sie przydac ale jak wciskneisz klawisz Print Screen SysRq to tez ci sie maszyna restartuje

userbarwb.png

Zawsze promocje na sygnatury ^^

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...